Otváracie hodiny: Po-Pi od 8.30hod do 16.00hod

Ambulancia CLEARSKIN

Čo je to:

ČO JE LASER?ČO JE SHR?

 

LASER z anglickej skratky Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation je zdroj monochromatického koherentného svetla, ktorý vznikne umiestnením zosilňovača svetla do optického rezonátora naladeného na príslušnú vlnovú dĺžku.

Zosilnenie svetla vzniká vďaka stimulovanej emisii. Ide vlastne o druh luminiscencie, pričom elektróny z vybudených stavov neprechádzajú na základné stavy za sprievodu vyžiareného fotónu spontánne (náhodne) ale vplyvom interakcie s iným fotónom zodpovedajúcej vlnovej dĺžky. Takto vyžiarený „nový“ fotón má rovnakú frekvenciu aj fázu ako „pôvodný“ fotón. Vďaka umiestneniu do rezonátora (najčastejšie Fabry-Perotov, t. j. dve rovnobežné zrkadlá), spontánne vyžiarený fotón opakovane prechádza materiálom, vyvoláva stimulovanú emisiu a takto vznikajúce fotóny vyvolávajú ďalšiu stimulovanú emisiu – dochádza k lavínovému efektu. Pochopiteľne, spontánna emisia prebieha aj naďalej a po určitom čase môže prevážiť „balík“ fotónov pochádzajúci od iného spontánne vyžiareného fotónu. Tento čas (v jeho priemernej hodnote) udáva koherentnú dĺžku.

Niektoré druhy laserov je možné „ladiť“ (meniť vlnovú dĺžku vyžiareného svetla) v úzkom rozsahu, ak sa zabezpečí zhoda rezonančnej vlnovej dĺžky rezonátora a oblasti zosilnenia aktívnej látky.

1024px-Laser.svg

ALE SAMOTNÝ LASER DNES UŽ NESTAČÍ!!!!

Predstavujeme Vám najnovšiu novinku na trhu – trvalé odtránenie chĺpkov s najmodernejšou a najúčinejšou technológiou E-LIGHT ( SHR )

  Nová technológia SHR (Super epilácia)
SHR je skratka pre Super epiláciu –  technológia pre trvalé odstránenie chĺpkov, ktorá  má rozsiahly úspech. Systém kombinuje laserovú technológiu a výhody pulzujúceho svetla metódou dosahujúcou prakticky bezbolestné výsledky. Dokonca aj vlasy, ktoré doteraz boli ťažko alebo dokonca nemožné  odstrániť. SHR predstavuje prelom v trvalom odstránení chĺpkov so svetelnou technikou. Liečba je oveľa príjemnejšia než u konvenčných systémov a vaša pokožka je lepšie chránená. SHR epilácia sa zameriava na hlbšie uložené vlasové folikuly s trvalím poškodením na rozdiel od holenia, depilácií a depilačných krémov, ktoré slúžia len na odstránenie vlasu.

     Rozdiel medzi laserom a IPL technológie, v porovnaní s SHR.
Tradičné laserové alebo E-LIGHT technológie používajú krátke impulzy cca 2-300 milisekúnd, ktoré používajú veľké množstvo energie (12 až 120 joulov na jeden štvorcový centimeter). Energia je transportovaná do vlasového korienka až melanínu, kde sa vyrába teplo 65 až 72 ° Celzia. Energie dosiahne koreň vlasového folikulu výhradne prostredníctvom melanínu. Koža a červené krvinky majú podobný koeficient absorpcie ako melanín a tým aj absorbujú vysoké množstvo energie produkovanej laserovými a IPL metódami. To môže viesť k opuchu trvajúcemu  niekoľko dní alebo dokonca k popáleninám tretieho stupňa. SHR technológia, na druhej strane, využíva melanín iba čiastočne (50%), prenikne až do folikulov, ktoré produkujú rast vlasov, jemne prenáša energiu cez kožu a cez melanín vlasových folikulov.

Porovnanie IPL a IPL SHR stroj je navrhnutý tak, aby vyhovoval všetkým, obzvlášť tím, ktorí neuspeli v konvenčných svetelných systémoch  založených na odstránenie chĺpkov, ako je IPL či lasery. SHR vám pomôže dosiahnuť najlepšie výsledky. Je vhodný pre všetky typy pleti, dokonca aj na tmavej ochabnutej pokožke a citlivej pleti. Taktiež sú u Nás vítaný aj klienti s jemným ochlpením.  SHR je  vhodný pre všetky typy pleti. Na rozdiel od tradičných Laser a IPL prístrojov  možno toto ošetrenie absolvovať  po celý rok, bez obmedzenia prístupu na slnko alebo solárií.

Je to bolestivé?
  Nie,  nie je to bolestivé. Jedná sa o veľmi pohodlný postup, ktorý môže byť použitý na najcitlivejších  a najintímnejších častiach tela. Táto metóda sa odporúča pre ľudí s nižším prahom bolesti.

Čo je porebné pred prvým sedením:
Vyvarujte sa opaľovaniu oblasti, ktorá má byť liečená po dobu najmenej 7 dní pred začatím liečby. Nesmiete použiť vosk v oblastiach, ktoré majú byť ošetrené po dobu minimálne 7 dní. Ak sa u Vás objavia kožné vyrážky, svrbenie v oblastiach, ktoré majú byť ošetrené treba preložiť sedenie.

Čo všetko Vám ponúkame?

  • Odstránenie nežiaduceho ochlpenia natrvalo z rôznych oblastí tela pre všetky typy vlasov
  • Odstránenie pigmentácie
  • Odstránenie červených krvných ciev
  • Liečba akné a jaziev
  • Minimalizácia pórov a lifting tváre
  • Omladenie pleti, zmiernenie hlbokých vrások
  • Zlepšenie kvality pleti: suchá koža, mastná

ČO JE FOTOREJUVENIZÁCIA?

                                                   Fotorejuvenizácia – fotoomladenie
Fotorejuvenizácia je metóda pozostávajúca z piatich až ôsmich ošetrení prístrojom využívajúcim IPL s odstupom 3 – 4 týždňov. Širokospektrálne svetlo ovplyvňuje povrchové pigmentačné zmeny, rozšírené póry a drobné kožné cievky. Doplnením o prehriatie hlbokých častí, ktoré zabezpečí práve vysokofrekvenčný elektrický prúd, možno výrazne ovplyvňovať všetky kozmetické chyby, ktoré sa nachádzajú v hlbších častiach pokožky a taktiež kolagén, čím sa zvýši tonus pokožky a vypnú sa aj drobné vrásky. Fotorejuvenizácia výrazne mení celkový vzhľad tváre, a preto sú klienti mimoriadne spokojní. V súčasnosti je to najúspešnejšia metóda v oblasti estetickej medicíny.

                                                         Účinky fotoomladenia
Pôsobí hĺbkovo na kolagén, a tým vyhladzuje jemné vrásky a celkovo mení vzhľad kože
Vyrovnáva farbu pokožku a vytvára mladistvý vzhľad
Efektívne lieči cievne a pigmentové nedokonalosti
Zvyšuje napätie pokožky
Redukuje rozšírené póry až o 60%

OBRAZKY1                                 OBRAZKY

 

 

Fotorejuvenizácia sa najčastejšie vykonáva na tvári, ale vhodná je aj oblasť dekoltu a horná časť rúk až po predlaktie. Pri zákroku sa na danú oblasť nanesie studený géla na ochranu očí sa používajú tmavé okuliare a aplikuje sa pulzné svetlo. Počas zákroku môžete pocítiť len veľmi mierne štipnutie a výrazné prehriatie ošetrovanej oblasti. Každý zákrok trvá približne 20 minút.

Aplikácia intenzívneho svetla regeneruje povrchové aj podkožné vrstvy pokožky, omladzuje ju. Po niekoľkých zákrokoch môžete vidieť významné zredukovanie nežiaducej pigmentácie a jemnejší vzhľad obnovenej pokožky. Rovnaký zákrok sa robí na krku, dekolte a na rukách. Ľahkými cievnymi zmenami sú rozšírené žilky a vlásočnice.

Tvár má rozsiahlu sieť žiliek a drobných krvných cievok, nazývaných vlásočnice. Plynutie času, stres, ostré slnko a iné faktory môžu zapríčiniť ich trvalé rozšírenie a následný vznik červených žiliek alebo škvŕn na tvári. Fotorejuvenizácia môže pomôcť úplne odstrániť poškodené žilky a škvrny.

V závislosti od počtu a náročnosti individuálnych kožných problémov sa odporúča 5 – 8 zákrokov. Medzi ošetreniami musia uplynúť najmenej tri týždne. Vaša schopnosť pohybu od zákroku, pracovná výkonnosť a životný štýl sa zákrokom nemenia. V ten istý deň ste schopní vrátiť sa do práce a vykonávať všetky obvyklé činnosti bez akéhokoľvek obmedzenia.

Omlazovací efekt pretrváva cca 6-8 mesiacov. Plný efekt rejuvenizácie sa dostaví po 5-8 aplikaciách. Efekt IPL je však vidieť hneď po prvej aplikácii! Výsledným efektom fotorejuvenácie je:

1.Remodelácia a novotvorba kolagénu
2.Omladenie pleti – spevnenie štruktúry kože
3.Presvetlenie pleti – pigmentové škvrny zmiznú
4.Rozjasnenie unavenej pleti
5.Odstránenie drobných žiliek
6.Zjemnenie rozšírených pórov
7.Hĺbková regenerácia kože

ČO JE KRYOLIPOLÝZA?

KRYOLIPOLÝZA

images (2)

 

 

 

 

V súčasnosti ide o najdokonalejší systém na svete, ktorý dokáže zredukovať tukové vankúšiky bez akejkoľvek záťaže pre organizmus. Kryolipolýza vládne nad všetkými zoštíhľovacími procedúrami, pretože má reálne viditeľné výsledky. Týmto spôsobom sa dá postava v relatívne krátkom čase pekne vyformovať bez priamych invazívnych zásahov, ako je napr. liposukcia.

Po prvom zmrazení odíde z tela približne 15 – 30 % tukových buniek z danej oblasti.
Viditeľný výsledok nastupuje od dvoch týždňov .Priemerný úbytok obvodu pása je cca 3.cm po jednom mesiaci.

images (1)

 

 

 

 

Po zmrazení nastáva v danom  mieste mierny zápalový proces, ktorým sa chce telo zbaviť odumretých tukových buniek a ktorý indikuje zvýšený metabolizmus v ošetrovanej oblasti.Tuk nezmizne iba z miesta aplikácie, ale upraví sa aj  okolie ošetrovaného miesta. Pokožka sa pekne vyhladí a omladne. V porovnaní s liposukciou nie je výsledok odrazu natoľko výrazný, ale táto metóda je neinvazívna a pokožka nie je poškodená.

Približne po 4-6 týždňoch sú zmrazené tukové bunky zmetabolizované a môže byť aplikované druhé nasatie. Môže to byť aj skôr, dôležité je, aby už odznel zápalový proces. Pri druhom nasatí je výsledok ešte výraznejší, nakoľko po prvej aplikácii zostane množstvo oslabených tukových buniek, ktoré pri druhom  zásahu odídu spolu s novými zasiahnutými tukovými bunkami.

V našom zariadení po zmrazení doporučujeme ešte následné ošetrenie rádiofrekvenčnou hlavicou a následne hĺbkovým LASERom,ktorý skracuje dobu metabolizmu až o 30 %.Jedno kompletné ošetrenie-zmrazenie+rádiofrekvencia+LASER trvajú priemerne hodinu.Ošetrenie je prakticky bezbolestné.

DÔLEŽITÉ:My za Vás neschudneme,ale upravíme tie partie tela,ktoré sa len veľmi ťažko upravujú aj intenzívnym cvičením-sú to najmä „spodné brucho“,boky,bočné partie stehien,sedacia oblasť,spodné časti ramien a „dvojitá brada“.Vo všeobecnosti je možné aplikovať ošetrenie kdekoľvek na tele. Výsledok ošetrenia závisí aj od živostosprávy klienta,je vhodná úprava stravy so zameraním na správny pomer PRÍJEM-VÝDAJ.

Pred prvým ošetrením je každý náš klient vyšetrený lekárom-pri ňom sa dozvie o všetkých reálnych možných výsledkoch,ktoré vieme poskytnúť.

Každého klienta informujeme PRAVDIVO vychádzajúc zo skúseností predošlých ošetrení.

Pracujeme s prístrojmi ktoré boli vyvinuté pre rok 2016,t.j.nie len samotná kryolipolýza,ale aj doplnkové ošetrenia rádiofrekvenciou a LASERom.Týchto prístrojov je na Slovensku len veľmi málo a konečne jeden aj v Žiline.

 

ČO JE ODSTRÁNENIE ROZŠÍRENÝCH CIEVOK LASEROM?

                                                                        Zničenie cievok bez poškodenia kože

Rozšírené cievky na tvári vznikajú v dôsledku vrodenej dispozície – dedične v niektorých rodinách, ale môžu vzniknúť aj pri poškodení kože, napríklad:

               1.sálavým teplom

               2.mrazom

Často nie sú len estetickým problémom, ale sú súčasťou niektorých kožných ochorení.

Najčastejšim z nich je rosacea.
Ide o časté ochorenie, ktoré sa začína v dospelom veku. Spočiatku sa na tvári objavuje prchavé, neskôr trvalé začervenanie a kozmeticky rušivé rozšírené cievky. V neskorších štádiách ochorenia sa pridružia hnisavé vyrážky na lícach a nose a hrubnutie väziva kože. Dôsledkom je, hlavne u mužov, typické uzlovité zväčšenie nosa s svýraznou tmavomodrou sieťou žiliek. V tomto prípade treba liečiť najmä základné ochorenie, súčasťou liečby je však aj redukcia cievok.
Na odstránenie cievok sa ešte i dnes používa metóda elektrokoagulácie. Elektrickou ihlou cielene tepelne zničíme tkanivo cievy, a tá sa uzavrie. Koža sa hojí chrastičkami, bolestivosť a možný vznik neželaných komplikácií zatláčajú tento zákrok do úzadia. Je vhodný na odstránenie jednotlivých cievok a niektorých cievnych znamienok. 

CIEVKY 3

 

 

 

 

 

 

 

Účinnejšia liečba laserom

Na likvidáciu plošnej siete cievok na lícach a nose využívame liečbu laserom. Princípom liečby je tzv. selektívna fototermolýza – po vystrelení impulzu laserový lúč preniká kožou bez jej poškodenia a pohltí sa v červenom krvnom farbive. Vzniknuté teplo pohltí cieľová cievka a dôjde k jej zničeniu a následnému vstrebaniu.          Najmodernejšie laserové prístroje majú systém kontaktného chladenia, ktorý chráni pokožku počas zákroku pred tepelným poškodením a zároveň na minimum znižuje bolestivosť. Po zákroku niekoľko hodín pretrváva začervenanie tváre.

CIEVKY OBRAZOK 1

 

 

 

Uspokojivý efekt sa dosahuje po 2 – 4 ošetreniach.
Vynikajúci účinok má laserová liečba na „metličky“ na dolných končatinách. Zákrok treba 1-3 krát opakovať .Rozšírené a presvitajúce cievy na dolných končatinách odstraňujeme moderným Nd:YAG 1064 nm laserom s kontinuálnym chladením. Počet ošetrení závisí od množstva a veľkosti cievok.

CIEVKY2

 

 

 

 

Cena pri ošetrení YAG laserom je závislá od počtu potrebných impulzov. 
Cena 1 impulzu / množstevné zľavy:

  –    1 –    49 impulzov …………. á 1,66 €
  –   50 –   99 impulzov ………… á 1,59 €
  – 100 – 149 impulzov ………… á 1,53 €
  – 150 – 199 impulzov …………. á 1,46 €
  – 200 –  299 impulzov ……….. á 1,43 €
  – 300 – viac impulzov ………… á 1,40 €

Ošetrenie po laseroterapii ……… 5,00 €

Zákrok je možné robiť až od 18 rokov.
Účinok laseru je postupný. Viditeľný efekt zvyčajne prichádza po niekoľkých týždňoch. Po zákroku ostáva pokožka mierne začervenaná. Neľakajte sa. Cievky sa najprv môžu zvýrazniť alebo rozšíriť a na miestach zákroku sa môžu vytvoriť drobné chrastičky. Po niekoľkých týždňoch cievky blednú a postupne miznú. Ošetrenie nie je vhodné vykonávať na opálenej pokožke, počas letných mesiacov. Najvhodnejšie obdobie na laserové zákroky je jeseň, zima. Zákrok je vykonávaný bez potreby lokálnej anestézie, počas ošetrenia môžete pociťovať štipkanie. Bezprostredne po výkone môže byť začervenanie, niekedy sa cievky zvýraznia a rozšíria, ale asi po 2-3 týždňoch postupne blednú a miznú. Po ošetrení nie je obmedzenie týkajúce sa bežných aktivít, práce, pri dolných končatinách nie je potreba bandážovania. Dôležitá je ochrana pred slnečným žiarením a odporúča sa neopaľovať v soláriu cca 1 mesiac. Účinok laseru je postupný, výsledok ošetrenia je pozorovateľný po prvom ošetrení, po niekoľkých týždňoch. V závislosti od rozsahu, hrúbky a štádia poškodenia cievok treba zákrok opakovať v intervaloch 6-8 týždňov.

Cievky odstránené laserom zmiznú navždy, to však neznamená, že sa vám po čase neobjavia ďalšie. Ak máte nábeh na ich tvorenie, treba pokožku šetrne ošetrovať a chrániť.